Studia Podyplomowe w CNS UW – Regulamin studiów i kryteria zaliczeń

Regulamin studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim

Wszystkie studia podyplomowe prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim prowadzone są w granicach formalnych wyznaczonych Zarządzeniem nr 116 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 30 września 2021 r. w sprawie Regulaminu Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim (Monitor UW z 2021 r., poz. 238). Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem pod linkiem: Link do Regulaminu

Wymogami formalnymi ukończenia Studiów Podyplomowych prowadzonych w Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego są:

  1. Aktywne uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych. Wymagany jest udział w 80% zajęć, przy czym dalsze ponadwymiarowe nieobecności mogą być usprawiedliwiane na prośbę słuchacza, oraz:

  2. Od roku akademickiego 2024/2025: egzamin końcowy w formie pisemnego testu. Egzamin będzie przeprowadzony podczas jednego z ostatnich zjazdów i będzie miał formę testu obejmującego materiał poruszany podczas poszczególnych zajęć. Przewidywany jest również alternatywny termin dodatkowy i poprawkowy (w razie takiej potrzeby z Państwa strony).
  3. Tylko dla studiów rozpoczętych przed 2024 r.: przygotowanie i złożenie zaakceptowanej przez promotora pracy podyplomowej na dowolny (uzgodniony z opiekunem) temat związany z zagadnieniami kryminalistyki, prawa dowodowego lub pokrewnymi. Dodatkowe informacje i instrukcje dot. składania prac podyplomowych (link).

– spełnienie wskazanych wymogów uprawnia do rozliczenia studiów i wydania Państwu świadectwa ukończenia studiów podyplomowych w Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego.

W celu otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych należy złożyć wypełnioną kartę obiegową. Do sekretariatu studiów podyplomowych należy złożyc kartę uzupełnioną wcześniej w Bibliotece Uniwersyteckiej (w tej sprawie należy kontaktować się bezpośrednio z BUW). Wzór karty obiegowej znajduje się do pobrania tutaj:

Za wydanie dyplomu nie sąpobierane żadne dodatkowe opłaty.

 

Przedłużenie studiów

Studia podyplomowe trwają dwa semestry (pełen rok akademicki – od 1 października do 30 września danego roku). Natomiast w razie niezaliczenia studiów w terminie do 30 września – nastąpi skreślenie Państwa z listy słuchaczy (skreślenie w takiej sytuacji jest obligatoryjne w świetle  par. 29 ust. 1 pkt 5 Regulaminu studiów podyplomowych na UW – dalej: Regulamin). 

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość przedłużenia okresu studiów podyplomowych na czas oznaczony – wyłącznie na Państwa wniosek złożony przed skreśleniem z listy słuchaczy. Wniosek o wydłużenie okresu studiów podyplomowych należy zaadresować do Kierownika studiów podyplomowych. Podstawę takiego wniosku stanowi par. 30 ust. 6 Regulaminu. W podaniu należy dokładnie określić czas przedłużenia w miesiącach.

Przedłużenie okresu studiów podyplomowych jest odpłatne (par. 30 ust. 6 Regulaminu) – proporcjonalnie do okresu przedłużenia w stosunku miesięcznym, gdzie bazową kwotę stanowi wysokość jednorazowej opłaty rocznej za studia (a zatem 1/12 czesnego). Istnieje przy tym możliwość obniżenia opłaty do innej, niższej kwoty (na podstawie analogicznego stosowania par. 22 ust. 4 Regulaminu) – wyłącznie na wniosek słuchaczki/słuchacza. Wniosek o obniżenie opłaty należy złożyć równocześnie z podaniem o wydłużenie okresu studiów, przy czym wniosek o obniżenie opłaty powinien być osobny i zaadresowany do Dyrektora Centrum Nauk Sądowych. Wnioski o obniżenie opłat o ponad 50% są akceptowane jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach.

Wnioski o przedłużenie mogą być rozpatrywane pozytywnie tylko w razie uregulowania wcześniejszych należności wobec Uniwersytetu Warszawskiego.

Wszystkie wnioski w sprawie przedłużenia okresu studiów i obniżenia opłaty z tego tytułu powinny być złożone w wersji papierowej (podpisane) w sekretariacie studiów podyplomowych w CNS (osobiście lub pocztą).

 

Scroll to Top