Rekrutacja krok po kroku – informacje

Rejestracja na studia w roku akademickim 2024/2025 jest już zamknięta. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami na temat zasad rekrutacji i do aplikowania na kolejny rok akademicki!

Wyniki II tury rekrutacji zostaną opublikowane 24 września br. w IRK.

Rekrutacja na studia magisterskie II stopnia w Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego prowadzona jest na trzy kierunki obejmujące Kryminalistykę i Nauki Sądowe w zakresach specjalizacji: 

Proces rekrutacyjny jest otwarty dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich z dowolnej dziedziny. Kandydaci są oceniani na podstawie średniej ocen z toku studiów, dotychczasowej aktywności naukowej oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Szczegółowe informacje na temat terminów, wymaganych dokumentów oraz kryteriów kwalifikacyjnych dostępne są w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK).

W razie pytań lub wątpliwosci co do procesu rekrutacyjnego albo programów studiów, zapraszamy do kontaktu z sekretariatem: tel.: 22 55 26 696
email: dziekanat.cns@uw.edu.pl

Internetowa Rekrutacja Kandydatów (IRK)

Rekrutacja na studia magisterskie w Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego odbywa się wyłącznie za pośrednictwem systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK). Należy utworzyć osobiste konto rejestracyjne i wypełnić tam odpowiednie dane oraz załączyć niezbędne dokumenty i dokonać opłaty rekrutacyjnej. W procesie rekrutacji należy wybrac odpowiedni kierunek studiów i zapoznać się uważnie z kryteriami kwalifikacji.

W razie wątpliwości dotyczących obsługi IRK, warto zapoznać się z instrukcjami przygotowanymi przez Uniwersytet Warszawski (link)

Rekrutacja na studia magisterskie w Centrum Nauk Sądowych – przebieg i ważne terminy:

Rekrutacja na studia magisterskie jest możliwa dla osób z tytułem licencjata, inżyniera lub magistra dowolnego kierunku studiów polskiej uczelni, także osób posiadających równoważny tytuł zagraniczny.

Kandydaci, którzy obronili pracę dyplomową, ale nie mają jeszcze dyplomu, również mogą przystąpić do rekrutacji. Jednak muszą przedstawić zaświadczenie o ukończeniu studiów. Zaświadczenie musi zawierać informacje o średniej ocen z toku studiów oraz ocenie z egzaminu dyplomowego.

Rekrutacja na studia w CNS UW składa się z dwóch etapów.

W I etapie, po zamknięciu rejestracji, tworzona jest lista rankingowa na podstawie punktów wynikających z:

  • Średniej ocen uzyskanych w toku studiów wyższych, gdzie średnia ze studiów x 8 = liczba punktów, maksymalnie można uzyskać do 40 pkt. (np. średnia ze studiów 4,0 x 8 = 32 pkt. itd.).
  • Dotychczasowej aktywność naukową – w postaci publikacji z zakresu kryminalistyki lub dziedzin pokrewnych w tym biologii i genetyki sądowej (po 2 pkt. za publikację), udziału w konferencjach naukowych (po 1 pkt. za czynny udział w konferencji międzynarodowej, po 0,5 pkt. za czynny udział w konferencji krajowej) lub innych osiągnięć naukowych (np. nagrody; po 0,5 pkt. za każde udokumentowane osiągnięcie). Maksymalnie można uzyskać 10 pkt.  W tym celu kandydaci powinni przygotowac dokument: „Dotychczasowa aktywność naukowa”, stanowiący wykaz ewentualnych publikacji kandydata z zakresu kryminalistyki i dziedzin pokrewnych, konferencji lub szkoleń, w jakich uczestniczył lub innych osiągnięć naukowych.

Do II etapu rekrutacji przystępują osoby, które uzyskały najwyższą liczbę punktów. Maksymalna liczba osób w drugim etapie wynosi dwukrotność limitu wolnych miejsc na kierunku. Drugim etapem rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna prowadzona w języku polskim. W trakcie rozmowy sprawdzana jest ogólna orientacja kandydata w zagadnieniach związanych z kryminalistyką (listy zagadnień poruszanych na rozmowach kwalifikacyjnych sa wzkazane w opisie poszczególnych kierunków studiów w CNS UW). Nieobecność na rozmowie kwalifikacyjnej powoduje wykluczenie z postępowania rekrutacyjnego.

Kandydat może zdobyć maksymalnie 150 pkt., które wyliczone są na podstawie:
1. średniej ocen uzyskanych w toku studiów wyższych – średnia ze studiów x 8 = liczba punktów,
maksymalnie można uzyskać do 40 pkt..
2. dotychczasowej aktywności naukowej – maksymalnie można uzyskać 10 pkt.
3. oceny rozmowy kwalifikacyjnej – maksymalnie można uzyskać 100 pkt.

Minimalna liczba punktów umożliwiająca pozytywną kwalifikację na studia wynosi 100 pkt. Osoby które nie uzyskały 100 pkt. w danej turze rekrutacji mogą przystąpić do rekrutacji ponownie.

Nieosiągnięcie minimalnej liczby punktów w którymkolwiek etapie postępowania kwalifikacyjnego powoduje przyznanie 0 (zera) punktów z całości postępowania i dyskwalifikację kandydata.

Ważne terminy 2024/2025:

  • I tura rekrutacji:
    • Rejestracja: do 22 lipca 2024 r. 
    • Rozmowy kwalifikacyjne: 30-31 lipca 2024 r.
    • Ogłoszenie wyników: 2 sierpnia 2024 r.
    • Przyjmowanie dokumentów: 5-7 sierpnia 2024 r. (I termin) 8-9 sierpnia 2024 r. (II termin), 12-13 sierpnia 2024 (III termin).
  • II tura rekrutacji:
    • Rejestracja: do 12 września 2024 r.
    • Rozmowy kwalifikacyjne: 19-20 września 2024 r.
    • Ogłoszenie wyników: 24 września 2024 r.
    • Przyjmowanie dokumentów: 25-27 i 30 września 2024 r.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z sekretariatem studiów!

Scroll to Top