Rada Dydaktyczna
Rada Dydaktyczna to ciało, które wspiera prowadzenie i rozwój kierunków studiów realizowanych w ramach Centrum Nauk Sądowych UW. Jej głównym zadaniem jest czuwanie nad jakością kształcenia – od opracowywania i aktualizacji programu studiów, przez opiniowanie planów zajęć i sylabusów, po analizę przebiegu rekrutacji, wyników nauczania i opinii studentów. Rada może również rekomendować zmiany w programie studiów oraz inicjować działania służące jego doskonaleniu. W jej skład wchodzą nauczyciele akademiccy reprezentujący różne dziedziny nauki oraz przedstawiciele studentów, co pozwala na uwzględnienie wielu perspektyw i lepsze dostosowanie programu do rzeczywistych potrzeb środowiska akademickiego. Spotkania Rady stanowią przestrzeń do refleksji nad kierunkiem rozwoju studiów oraz do wspólnego poszukiwania rozwiązań sprzyjających wysokim standardom nauczania.
W kadencji 2025-2029 w skład Rady Dydaktycznej CNS UW wchodzą:
Adiunkt w Katedrze Kryminalistyki WPiA UW od 2020 r., wcześniej asystent naukowo-badawczy na w tej samej Katedrze (2015-2019). Od 2017 r. pełni funkcję jej sekretarza. Kierownik Studiów Podyplomowych Kryminalistyki i Prawa Dowodowego w Centrum Nauk Sądowych UW i członek Rady Dydaktycznej CNS. Członek Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów i Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego w kadencji 2020-2024. W 2023 r. członek Komisji ds. Oceny Śródokresowej w Międzydziedzinowej Szkole Doktorskiej UW. W 2015 r. realizował staż badawczy w Rutgers School of Criminal Justice (NJ, USA), a w 2023 r. przebywał jako Affiliate Academic w UCL Department of Security and Crime Science w Londynie. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Kryminologicznego. Od lipca 2024 r. – Dyrektor Centrum Nauk Sądowych UW.
Piotr Lewulis jest absolwentem magisterskich studiów prawniczych (WPiA UW, 2014) i stacjonarnych studiów doktoranckich (WPiA UW 2019). We wrześniu 2019 r., uchwałą Rady Naukowej Instytutu Prawa Karnego WPiA UW uzyskał stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauk prawnych w oparciu o pracę pt. „Dowody cyfrowe – teoria i praktyka kryminalistyczna w polskim postepowaniu karnym”. Praca została nagrodzona w konkursie Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego oraz obroniona z wyróżnieniem. W 2018 r. ukończył aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Warszawie i przystąpił – z wynikiem pozytywnym – do końcowego egzaminu zawodowego. Poza aktywnością badawczą, konferencyjną, dydaktyczną i publikacyjną, odnosi bardzo umiarkowane sukcesy we wspinaczce skalnej (sportowej i wysokogórskiej). Był reprezentantem AZS Uniwersytetu Warszawskiego w snowboardzie.
Kontakt: p.lewulis@wpia.uw.edu.pl
Profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, były dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2001-2008) i prorektor UW (2008-2016).
Pełnił także funkcję dyrektora Instytutu Prawa Karnego i przewodniczącego jego Rady Naukowej. Od 28 lat jest kierownikiem Katedry Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji UW. Jest wieloletnim przewodniczącym Rady Naukowej oraz wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, był też przewodniczącym Rady Naukowej Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz członkiem komitetów doradczych Komendanta Głównego Policji i Szefa CBA.
Jest wiceprezydentem międzynarodowej organizacji naukowej Silk Road Forensic Consortium, wiceprezesem i arbitrem w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim oraz prezesem Polskiego Związku Szermierczego i członkiem Legal Commision w European Fencing Confederation.
Kontakt: tadtom@wpia.uw.edu.pl
Profesor nauk chemicznych, specjalistka w dziedzinie chemii analitycznej, spektrometrii atomowej i mas. Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskano stopień doktora i habilitację. Obecnie pełni funkcję profesora oraz dyrektora Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW. Jest członkiem Komitetu Chemii Analitycznej PAN oraz Rady Konsultacyjnej Głównego Urzędu Miar.
W swoich badaniach zajmuje się m.in. mechanizmami atomizacji w spektrometrii atomowej, specjacją pierwiastków istotnych biologicznie oraz analizą obiektów zabytkowych. Uhonorowana licznymi nagrodami, w tym prestiżową “Bunsen-Kirchhoff Award for Analytical Spectroscopy” za wkład w rozwój spektrometrii atomowej oraz Medalem Wiktora Kemuli za osiągnięcia w dziedzinie chemii analitycznej.
Pracownik Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Związany z Zakładem Fizjologii Zwierząt, gdzie prowadzi badania z zakresu chronobiologii i ekofizjologii. Swoje zainteresowania skupia wokół związku pomiędzy mechanizmem molekularnym zegarów peryferycznych u ssaków i owadów oraz sposobu, w jaki kontrolują zależne od nich rytmy biologiczne – lokalnie tj. w tkankach i komórkach budujących narządy, zawierające te zegary. Jest współautorem ponad 40 artykułów naukowych (https://orcid.org/0000-0003-2956-5892), w tym dotyczących dydaktyki biologii, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z młodzieżą startującą w konkursach przedmiotowych. Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady biologicznej, także zaangażowany w prace Komitetu polskich edycji Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej EUCYS. Ekspert powołany do oceny projektów przez Narodowe Centrum Nauki. Recenzent projektów NCN i NCBiR. Stypendysta Fundacji im. St. Batorego, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, NATO i mentor profesorów wizytujących w Fundacji Fulbrighta. Opiekun (promotor) ponad 50 prac dyplomowych (licencjackich i magisterskich) w tym wykonywanych w Centrum Nauk Sądowych UW. Promotor w 7 przewodach doktorskich. Obecnie współpracuje z Oregon State University – Department of Integrative Biology, Northeastern Illinois University – College of Arts and Sciences, Max Planck Institute for Chemical Ecology, Fordham University – Department of Biological Sciences; w tym dzieląc opiekę nad studentami z pracownikami wymienionych jednostek.
Fizyk ciała stałego. Ukończył studia magisterskie z fizyki (specjalizacja: nanotechnologia) na Uniwersytecie Eberharda Karola w Tybindze, Niemcy. Uzyskał stopień doktora z wyróżnieniem w 2015 r. na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu „Międzynarodowe Projekty Doktoranckie”, finansowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej (FNP). Odbywał staże naukowe w Laboratorium Silnych Pól Magnetycznych (CNRS) w Grenoble oraz na Australian National University (ANU) w Canberze. W 2024 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest kierownikiem Laboratorium Nanotechnologii i Struktur Półprzewodnikowych na Wydziale Fizyki.
W swojej pracy naukowej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego zajmuje się nanostrukturami, materiałami dwuwymiarowymi i strukturami złożonymi z tych materiałów, ze szczególnym uwzględnieniem ich właściwości optycznych i optoelektrycznych.
Od 2018 r. prowadzi zajęcia w Centrum Nauk Sądowych (CNS) zarówno na studiach magisterskich, jak i podyplomowych. Głównym obszarem badań w CNS są spektroskopia optyczna (spektroskopia ramanowska i fotoluminescencja) oraz mikroskopia elektronowa.
Biolożka specjalizująca się w fizjologii zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem bezkręgowców – owadów i skorupiaków. Główne obszary badawcze obejmują funkcjonalną strukturę mózgu skorupiaków oraz udział zegara biologicznego w regulacji procesów fizjologicznych u owadów. Prowadzone prace wpisują się w dziedzinę nauk biologicznych w zakresie fizjologii zwierząt.
Zatrudniona jako adiunkt dydaktyczny na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, prowadzi zajęcia z zakresu zoologii, fizjologii zwierząt i neurobiologii. Zaangażowana jest również w dydaktykę na Wydziale Medycznym UW (przedmiot „Fizjologia z elementami fizjologii klinicznej”) oraz w Centrum Nauk Sądowych UW, gdzie współprowadzi zajęcia z entomologii sądowej.
Pełniła rolę promotorki licznych prac magisterskich na kierunku biologiczno-genetycznym Kryminalistyki CNS UW – zarówno empirycznych, dotyczących owadów sądowych, jak i teoretycznych, z zakresu forensic neuroscience.
Prywatnie pasjonatka długich spacerów z owczarkiem środkowoazjatyckim, turystyki i literatury, szczególnie w formie audiobooków.
Przedstawiciele osób studiujących w Radzie Naukowej Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego pełnią ważną rolę, reprezentując głos społeczności studenckiej w procesie podejmowania istotnych decyzji dotyczących działalności Centrum. Osoba wybrana spośród studentów uczestniczy w posiedzeniach Rady, mając wpływ na kierunki rozwoju naukowego i edukacyjnego jednostki.
Przedstawiciele osób studiujących w Radzie Naukowej Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego pełnią ważną rolę, reprezentując głos społeczności studenckiej w procesie podejmowania istotnych decyzji dotyczących działalności Centrum. Osoba wybrana spośród studentów uczestniczy w posiedzeniach Rady, mając wpływ na kierunki rozwoju naukowego i edukacyjnego jednostki.
Przedstawiciele osób studiujących w Radzie Naukowej Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego pełnią ważną rolę, reprezentując głos społeczności studenckiej w procesie podejmowania istotnych decyzji dotyczących działalności Centrum. Osoba wybrana spośród studentów uczestniczy w posiedzeniach Rady, mając wpływ na kierunki rozwoju naukowego i edukacyjnego jednostki.