Zespół Centrum Nauk Sądowych
Ofertę dydaktyczną CNS UW współtworzą wykładowcy i wykładowczynie wywodzący się z różnych dyscyplin i zatrudnieni na wydziałach Uniwersytetu Warszawskiego współtworzących Centrum. Dyrektor i kierownicy studiów wraz z nioecenionym zespołem pracowników administracyjnych zapewniają prawidłową realizację programów nauczania i innych przedsięwzięć CNS UW.
Dyrektor i Kierownicy Studiów
Adiunkt w Katedrze Kryminalistyki WPiA UW od 2020 r., wcześniej asystent naukowo-badawczy na w tej samej Katedrze (2015-2019). Od 2017 r. pełni funkcję jej sekretarza. Kierownik Studiów Podyplomowych Kryminalistyki i Prawa Dowodowego w Centrum Nauk Sądowych UW i członek Rady Dydaktycznej CNS. Członek Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów i Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego w kadencji 2020-2024. W 2023 r. członek Komisji ds. Oceny Śródokresowej w Międzydziedzinowej Szkole Doktorskiej UW. W 2015 r. realizował staż badawczy w Rutgers School of Criminal Justice (NJ, USA), a w 2023 r. przebywał jako Affiliate Academic w UCL Department of Security and Crime Science w Londynie. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Kryminologicznego. Od lipca 2024 r. – Dyrektor Centrum Nauk Sądowych UW.
Piotr Lewulis jest absolwentem magisterskich studiów prawniczych (WPiA UW, 2014) i stacjonarnych studiów doktoranckich (WPiA UW 2019). We wrześniu 2019 r., uchwałą Rady Naukowej Instytutu Prawa Karnego WPiA UW uzyskał stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauk prawnych w oparciu o pracę pt. „Dowody cyfrowe – teoria i praktyka kryminalistyczna w polskim postepowaniu karnym”. Praca została nagrodzona w konkursie Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego oraz obroniona z wyróżnieniem. W 2018 r. ukończył aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Warszawie i przystąpił – z wynikiem pozytywnym – do końcowego egzaminu zawodowego. Poza aktywnością badawczą, konferencyjną, dydaktyczną i publikacyjną, odnosi bardzo umiarkowane sukcesy we wspinaczce skalnej (sportowej i wysokogórskiej). Był reprezentantem AZS Uniwersytetu Warszawskiego w snowboardzie.
Kontakt: p.lewulis@wpia.uw.edu.pl
Profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, były dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2001-2008) i prorektor UW (2008-2016).
Pełnił także funkcję dyrektora Instytutu Prawa Karnego i przewodniczącego jego Rady Naukowej. Od 28 lat jest kierownikiem Katedry Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji UW. Jest wieloletnim przewodniczącym Rady Naukowej oraz wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, był też przewodniczącym Rady Naukowej Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz członkiem komitetów doradczych Komendanta Głównego Policji i Szefa CBA.
Jest wiceprezydentem międzynarodowej organizacji naukowej Silk Road Forensic Consortium, wiceprezesem i arbitrem w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim oraz prezesem Polskiego Związku Szermierczego i członkiem Legal Commision w European Fencing Confederation.
Kontakt: tadtom@wpia.uw.edu.pl
Sekretariat i wsparcie administracyjne
mgr Grażyna Małgorzata Sadowska – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, koordynator rekrutacji na studia, pełnomocnik ds. USOS i kierownik sekretariatu Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Bierze aktywny udział w życiu uniwersyteckim poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Uczestniczka i współorganizatorka projektów charytatywnych prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim. Była uczestniczka projektów badawczych. Ponadto, zajmuje się organizacją oraz koordynacją wyjazdów integracyjnych, służbowych oraz eventów. Jej duże wsparcie dla studentów oraz zdolności organizacyjne i umiejętności zarządzania podkreślają jej znaczenie jako integralnej części społeczności akademickiej.
Kontakt: g.sadowska@uw.edu.pl
mgr Emilia Jasińska – ukończyła studia prawnicze na WPiA UW w 2016 r. oraz Podyplomowe Studium Własności Intelektualnej. Aktualnie uczestniczka Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych na WPiA UW.
W Centrum Nauk Sądowych od 2021 r. odpowiada za organizację siatki zajęć, bieżącą korespondencję, harmonogram sesji i współpracę z wykładowcami. Pełniła liczne funkcje w samorządzie studenckim i doktoranckim, aktywnie działając na ich rzecz – m. in. jako Przewodnicząca Wydziałowej Rady Doktorantów WPiA UW (2022/2023), Członkini Rady Wydziału Prawa i Administracji UW (2021/2022, 2022/2023), Delegatka do Rady Samorządu Doktorantów UW (2020/2021, 2021/2022, 2022/2023), Członkini Komisji ds. zmiany Regulaminu Samorządu Doktorantów UW (od 2021) i Przedstawicielka doktorantów w Komisji Senackiej ds. Polityki Kadrowej UW (2022/2023). Reprezentantka studentów w Parlamencie Studentów UW (2018-2021) oraz Wicemarszałek Parlamentu Studentów UW (2019-2021). Reprezentowała studentów w Radzie Naukowej i Dydaktycznej CNS UW oraz Warszawskim Forum Doktorantów. Angażowała się również w działania na rzecz doktorantów z Ukrainy. Jest autorką publikacji z zakresu kryminalistyki i prawa medycznego oraz aktywnie uczestniczy w konferencjach i sympozjach.
Ma również doświadczenie i wykształcenie muzyczne – ukończyła też I i II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Sochaczewie w klasie skrzypiec oraz brała udział w licznych konkursach, także o randze międzynarodowej, organizowanych dla orkiestr symfonicznych i chórów.
Kontakt: e.jasinska@wpia.uw.edu.pl
mgr Kateryna Mykytyshyna – specjalistka do spraw badawczo – technicznych, absolwentka Wydziału Prawa Narodowego Uniwersytetu Prawa im. J. Mądrego w Charkowie, Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego im. Semena Kuzneca oraz studiów II stopnia kierunku Kryminalistyka i nauki sądowe w zakresie kryminalistyka ogólna przy Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, doktorantka Katedry Postępowania Karnego na Narodowym Uniwersytecie Prawa im. J. Mądrego. W latach 2022 – 2023 członek Rady Dydaktycznej Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego, wolontariusz w sekcji Kliniki Prawa WPiA UW ( pomoc dla studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego z Ukrainy); Członek Komisji Prawnej Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorką szeregu prac naukowych poświęconych m.in. badaniom poligraficznym, dowodom poszlakowym, kryminalistycznym badaniom pisma ręcznego oraz ustaleniom wieku dokumentów.
Kontakt: k.mykytyshyna@uw.edu.pl
mgr Maciej Jan Broniarz – od 1998 roku administrator systemów IT. Związany zawodowo z Uniwersytetem Warszawskim, wykładowca na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniku UW, ekspert Centrum Nauk Sądowych z zakresu bezpieczeństwa IT w zakresie informatyki kryminalistycznej. Architekt systemów IT i audytor bezpieczeństwa. Zrealizował kilkaset projektów IT – od małych wdrożeń po systemy przeznaczone dla setek tysięcy użytkowników. Współpracownik Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego w zakresie bezpieczeństwa IT. Ekspert ds. bezpieczeństwa IT, computer forensics i Computer Security Incident Response. W CNS UW pełni funkcję administratora sieci komputerowej.
Kontakt: maciej.broniarz@cnsuw.pl
Laboratorium Genetyki Sądowej
dr hab. n. med. Magdalena Spólnicka – absolwentka Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Bydgoszczy oraz Podyplomowego Studium Oficerskiego Ekspertów Kryminalistyki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
W 2003 roku ukończyła studia podyplomowe z biologii molekularnej na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2006 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W 2019 roku Rada
Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podjęła uchwałę o nadaniu dr n. med. Magdalenie Spólnickiej stopnia doktora habilitowanego nauk medycznych.
Magdalena Spólnicka jest diagnostą laboratoryjnym (nr 151888) ze specjalizacją z laboratoryjnej genetyki sądowej, jak również członkiem organizacji naukowych: International Society for Forensic Genetics, Polskiego Towarzystwa Genetycznego (Zastępcy Przewodniczącego Zarządu Sekcji Genetyki Sądowej) oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Prawnej i Kryminologii, jak również wiceprzewodniczącą Polskojęzycznej Grupy Roboczej Międzynarodowego Towarzystwa Genetyki Sądowej.
Dzięki długoletniej pracy w laboratorium kryminalistycznym Policji Magdalena Spólnicka zdobyła doświadczenie we wszystkich kluczowych obszarach pracy Zakładu Biologii, w tym w wykonywaniu opinii z zakresu genetyki sądowej o wysokim stopniu skomplikowania, prowadzeniu prac naukowych, wdrożeniowych i adaptacyjnych. Brała również udział w procesie wprowadzenia i doskonalenia Systemu Zarządzania Jakością w Wydziale Biologii CLK KGP. Ponadto, nadzorowała proces kształcenia kandydatów na biegłych z zakresu genetyki sądowej. Od 2014 roku była Zastępcą Kierownika Zakładu Biologii CLKP, a od lipca 2015 roku Głównym Specjalistą Badawczo-Technicznym Zakładu Biologii CLKP. Od 1 kwietnia 2016 do 31 marca 2022 roku była Kierownikiem Zakładu Biologii CLKP.
Magdalena Spólnicka kierowała projektami badawczymi z zakresu nowoczesnych rozwiązań w genetyce sądowej – min. grant nr: DOB-BIO7/17/01/2015 – finansowany przez NCBR: NEXT – Genetyczny portret sprawcy oraz ofiary przestępstwa – opracowanie systemu do określania wyglądu człowieka i pochodzenia biogeograficznego poprzez analizę̨ DNA z wykorzystaniem sekwencjonowania następnej generacji (NGS), nr DOB-BIO10/06/01/2019 – finansowany przez NCBR: EPIGENOM – Analiza epigenomu w celach dochodzeniowo- śledczych – zwiększenie możliwości identyfikacyjnych i wykrywczych badań DNA, jak również koordynatorem projektu realizowanego w ramach programu EU Horyzont 2020 nr 740580: Visible Attributes through Genomics: Broadened Forensic Use of DNA for Constructing Composite Sketches from Traces – VISAGE.
Dorobek naukowy dr hab. med. Magdaleny Spólnickiej obejmuje 32 publikacje z zakresu biologii molekularnej, zwłaszcza z obszaru przewidywania cech wyglądu na podstawie DNA i szacowania wieku w różnych grupach chorych. Sumaryczny Impact Factor publikacji, których jest współautorem, wynosi ponad 111, a indeks Hirscha 12.
Kontakt: m.spolnicka@uw.edu.pl
mgr Joanna Dąbrowska – absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2004 – 2022 zatrudniona w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji, w tym od 2016 roku jako Zastępca Kierownika Zakładu Biologii.
Podczas pracy w CLKP wykonywała opinie z zakresu genetyki sądowej, współuczestniczyła w ustalaniu kierunków rozwoju zakładu, w tym również w zakresie funkcjonowania bazy danych DNA, doskonaleniu Systemu Zarządzania Jakością oraz inicjowaniu i upowszechnianiu działalności naukowej.Ponadto uczestniczyła w rozszerzeniu zakresu czynności badawczych oferowanych przez CLKP poprzez utworzenie instytucji certyfikowanego specjalisty ze specjalności analiza śladów krwawych działającej w policyjnych laboratoriach kryminalistycznych oraz współtworzyła i wdrożyła system przesiewowych badań genetycznych na obecność wirusa SARS-CoV-2 w Policji.
Dodatkowo posiada kilkuletnie doświadczenie w realizacji projektów badawczo-rozwojowych oraz wdrażaniu do praktyki nowych metod i technik badawczych z genetyki sądowej, analizy śladów krwawych i techniki kryminalistycznej, w tym skanowania 3D.
Jako główny wykonawca projektów naukowych oprócz planowania i przeprowadzania prac badawczych, przygotowywała publikacje naukowe, prezentowała wyniki badań na konferencjach krajowych i międzynarodowych oraz prowadziła szkolenia, w tym głównie dla techników kryminalistyki i funkcjonariuszy pionu dochodzeniowo-śledczego z zakresu zabezpieczania śladów biologicznych na miejscu zdarzenia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Genetycznego.
Kontakt: jh.dabrowska@uw.edu.pl
mgr Ewa Kadyjewska – absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Oficerskiego Ekspertów Kryminalistyki w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
W latach 1999 – 2008 zatrudniona w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Stołecznej Policji. W latach 2008 – 2023 zatrudniona w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji, gdzie pełniła funkcję Zastępcy Koordynatora ds. Zarządzania Jakością w Zakładzie Biologii oraz auditora wewnętrznego systemu zarządzania w laboratorium.
Posiada ponad 23-letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu opinii z zakresu genetyki sądowej. Była opiekunem osób w trakcie szkoleń przygotowujących do samodzielnego wykonywania opinii z zakresu genetyki sądowej. Szkoliła techników kryminalistyki i policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego z zakresu zabezpieczania śladów biologicznych na miejscu zdarzenia oraz możliwości identyfikacyjnych badań genetycznych. Prowadziła prace badawcze i wdrożeniowe.
Wykonywała również badania genetyczne w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 u funkcjonariuszy i pracowników Policji.
Kontakt: e.kadyjewska@uw.edu.pl
mgr Agnieszka Smoleń – diagnosta laboratoryjny, absolwentka Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2013-2023 zatrudniona w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji jako główny specjalista krajowej Bazy Danych DNA.
Wykonywała badania genetyczne do spraw identyfikacyjno-poszukiwawczych oraz na potrzeby opinii z zakresu genetyki sądowej. Wdrażała programy statystyczne przeznaczone do szacowania prawdopodobieństwa stopnia pokrewieństwa. Podczas dziesięcioletniej pracy doskonaliła się w zastosowaniu różnorodnych technik biologii molekularnej stosowanych w identyfikacji osobniczej w tym sekwencjonowaniu następnej generacji.
Uczestniczka wielu projektach badawczych zakończonych publikacjami w międzynarodowych pismach naukowych oraz unijnych projektach szkoleniowych z zakresu analizy statystycznej oraz funkcjonowania baz danych DNA m.in. w Armenii i Chorwacji. Przeprowadziła szereg warsztatów oraz wykładów z zakresu działania krajowej Bazy DNA adresowanych do pracowników jednostek policji oraz policyjnych laboratoriów kryminalistycznych.
Kontakt: a.smolen1@uw.edu.pl
Laboratorium Chemii Sądowej
dr n. med., insp. w stanie spoczynku Adam Frankowski – absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego Filii w Białymstoku oraz Podyplomowego Studium Oficerskiego Ekspertów Kryminalistyki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
W latach 1990–1994 starszy asystent Instytutu Chemii Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UW Filii w Białymstoku. W latach 1994–2013 biegły kryminalistyki z zakresu chemii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W 1999 roku pełnił obowiązki kierownika Laboratorium Celnego Urzędu Celnego w Białymstoku. W latach 2004-2013 zastępca naczelnika LK KWP w Białymstoku, gdzie wdrożył system zarządzania finansami. Biegły sądowy z ponad 20 letnim doświadczeniem.
W latach 2013-2022 Zastępca Dyrektora Instytutu Badawczego – Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, a w 2016-2017 kierownik tegoż instytutu. W 2019 roku na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie obronił rozprawę doktorską. Twórca i pierwszy kierownik Zespół DVI w Polsce utworzonego zgodnie ze standardami Interpol-u. Od ponad 15 lat prowadzi zajęcia z zakresu techniki kryminalistycznej, chemii kryminalistycznej i identyfikacji ofiar katastrof masowych (DVI) m. in. na Wydziale Prawa i Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku, Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Jest współautorem dwóch monografii naukowych, rozdziałów w monografiach i wielu publikacji z zakresu chemii, kryminalistyki i identyfikacji ofiar katastrof masowych. Kierownik i trener projektów współfinansowanych z Funduszy Unii Europejskiej w ramach POIR, Erasmus+, Europejskiego Partnerstwa Wschodniego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. Był członkiem Rady Naukowo-Technicznej przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji. W obecnej kadencji członek Zespołu Analityki Sądowej i Toksykologicznej Komitetu Chemii Analitycznej PAN.
Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za wybitne zasługi w dziedzinie identyfikacji ofiar katastrof masowych oraz zaangażowanie w walkę z pandemią COVID-19.
Kontakt: a.frankowski@uw.edu.pl
Dr Anna Trynda – absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, na którym w 2001 r. obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską uzyskując stopień doktora nauk chemicznych. Od 2001 r. pracownik Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
W 2009-2013 była zastępcą naczelnika i kierownika ds. zarządzania jakością w LK KWP w Gdańsku. W latach 2013-2022 pełniła funkcję Kierownika Zakładu Chemii w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji w Warszawie. Od 20 lat biegła z zakresu badań chemicznych.
W 2013 r. brała udział w pracach zespołu ds. opracowania strategii funkcjonowania laboratoriów kryminalistycznych Policji na lata 2013-2015. Powołana przez Polskie Centrum Akredytacji w skład grupy eksperckiej ds. akredytacji laboratoriów wykonujących badania w dziedzinie nauk sądowych. Anna Trynda była członkiem zespołu ds. opracowania zmian legislacyjnych dotyczących najnowszych substancji psychoaktywnych powołanego w kwietniu 2017 r. przez Komendanta Głównego Policji.
W latach 2016-2021 ekspert współpracujący w Horyzontalnej Grupie Roboczej ds. Narkotyków (HDG) Rady UE. Współautorka publikacji naukowych z zakresu chemii i kryminalistyki w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz rozdziałów w monografiach. Realizowała krajowe projekty badawcze finansowane przez NCBiR oraz kierowała zespołami w projektach międzynarodowych w ramach programu Horyzont 2020. Przez wiele lat menadżer i wykładowca podczas międzynarodowych szkoleń prowadzonych we współpracy z agencjami EUROPOL i CEPOL, z zakresu likwidacji nielegalnych laboratoriów narkotykowych. Jako trener i wykładowca prowadziła szkolenia dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej dla funkcjonariuszy Policji m. in. z Polski, Chin, Estonii i Węgier.
Na zaproszenie przedstawicieli CEPOL w 2020 r. współpracowała przy opracowaniu modułu szkoleniowego dotyczącego narkotyków syntetycznych i nowych substancji psychoaktywnych. Za zasługi na rzecz obronności odznaczona Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Kontakt: a.trynda@uw.edu.pl
mgr Anna Duszyńska – absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w kryminalistyce, które zdobyła jako biegła z zakresu badań chemicznych w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji.
W latach 2015-2022 zastępca kierownika Zakładu Chemii CLKP. Decyzją Ministra Zdrowia powołana do Zespołu do spraw oceny ryzyka zagrożeń dla zdrowia lub życia ludzi związanych z używaniem nowych substancji psychoaktywnych od początku jego istnienia. Z ramienia MSWiA oraz Ministra Zdrowia członek zespołów powołanych do opracowania nowych rozwiązań legislacyjnych mających na celu przeciwdziałanie używaniu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych. Wynikiem tych prac była zmiana w 2018 r. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i wprowadzenie „generycznego” opisu nowych substancji psychoaktywnych.
Kierownik projektu naukowo-badawczego NARSAP oraz kierownik zespołu badawczego i wykonawca w projektach finansowanych przez NCBR, w wyniku których tworzone były narzędzia mające na celu wsparcie procesu wykrywczego w zakresie przestępczości narkotykowej.
Ekspert merytoryczny w zespole nadzorującym realizację projektów NCBR. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie identyfikacji narkotyków, w tym nowych substancji psychotropowych za pomocą specjalistycznych technik analitycznych (chromatografia, spektrometria, spektrofotometria). Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wdrażania i utrzymania systemu zarządzania jakością w laboratorium analitycznym.
Pełniła funkcję auditora wewnętrznego i kierownika technicznego. Współautorka artykułów naukowych o tematyce narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Twórca procedur, wytycznych i metodyk dotyczących m.in. badań narkotyków. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń krajowych i międzynarodowych w zakresie badań narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych.
Kontakt: ak.duszynska@uw.edu.pl
mgr inż. Joanna Sasor – absolwentka Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Technologia Chemiczna oraz 2-letniego Medycznego Studium Analitycznego w Lublinie. W latach 2010-2023 główny specjalista Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie kryminalistycznej analizy chemicznej, m. in.: w badaniu jakościowym i ilościowym narkotyków metodami chromatograficznymi i spektroskopowymi.
Zajmowała się badaniem płynów ustrojowych na obecność narkotyków działających podobnie do alkoholu metodą chromatografii gazowej sprzężonej ze spektrometrią mas (GC/MS). Posiada wiedzę i doświadczenie w profilowaniu amfetaminy i tabletek zawierających MDMA.
Brała udział w opracowywaniu i walidacji metod służących do badań ilościowych narkotyków, których wyniki są istotne dla prowadzonych postępowań.
Kontakt: j.sasor@uw.edu.pl