XII zjazd studiów podyplomowych CNS

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniach 8-9 kwietnia odbędzie się XII zjazd Studiów Podyplomowych Prawa Dowodowego, Kryminalistyki i Nauk Pokrewnych, prowadzonych przez Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Program zjazdu:

8 kwietnia (sobota)

(godz. 9:15-13:15 oraz 14:15-18:15)

Pierwszy dzień zjazdu poświęcony zostanie w całości zagadnieniom Antropologii Sądowej. Wykłady pt.: „Identyfikacja osób na podstawie nagrań z monitoringu” oraz „Identyfikacja zwłok NN i szczątków ludzkich” uzupełnione zostaną elementami warsztatowymi i ćwiczeniowymi poświęconymi różnym aspektom antropologii: identyfikacji osób, identyfikacji szczątków i zwłok ludzkich, ustalaniu wieku osób utrwalonych w rejestracjach wideo i fotograficznych, oraz pracy antropologa sądowego przy ekshumacjach zwłok i szczątków ludzkich. 

Oba wykłady poprowadzi Pani mgr Agata Thannhauser z Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, jeden z najlepszych w Europie ekspertów z dziedziny antropologii sądowej oraz biegły sądowy z ogromnym doświadczeniem praktycznym. 

9 kwietnia  (niedziela)

(godz. 9:15-13:15)

Niedzielny blok poświęcony zostanie Archeologii Sądowej, a tematem wykładu powiązanego z pokazem warsztatowo-praktycznym będą „Podstawowe założenia dokumentacji 3D na podstawie prac Pracowni Skanerów 3d Instytutu Archeologii, Laboratorium Cyfrowego Humanistyki, Uniwersytetu Warszawskiego”. Zajęcia te poprowadzą:

Pani Mgr Marta Bura, archeolog, absolwentka Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorantka Wydziału Historycznego. Zajmuje się zastosowaniem metod 3D w badaniach naukowych, a od 2015 kieruje Pracownią Skanerów 3D Instytutu Archeologii UW, oraz

Pan Mgr Janusz Janowski, archeolog,absolwent Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje na Uniwersytecie, od 1995 r. w Instytucie Archeologii zajmował się nowoczesnymi technologiami w dokumentacji archeologicznej. W 2010 roku stworzył Pracownie Skanerów 3D Instytutu Archeologii UW

Pracownia Skanerów 3D zainicjowana została w 2010 roku w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Powstała ona dzięki dotacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to pierwsza i jedyna w Polsce tak wszechstronna pracownia naukowej dokumentacji zabytków 3D. Misją pracowni jest stworzenie systemu wszechstronnej dokumentacji 3D obejmującej zarówno same zabytki jak i dokumentację terenową. Jest to stosunkowo nowa metoda dokumentacji odwzorowująca istniejące kształty i tworząca zoptymalizowane cyfrowe modele zabytków oraz przestrzeni.  Takie kompleksowe podejście pozwala na bardzo szerokie i zróżnicowane stosowanie w badaniach naukowych Pracownia wykonywała projekty w: Peru, Islandii, Danii, Niemczech, Gruzji, Armenii, Francji, Norwegii, Szwecji.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół CNS UW

Posted in CNS UW, Studia podyplomowe and tagged , .